MENU plus

Międzynarodowa Konferencja "Selektywna Zbiórka, Segregacja i Recykling Odpadów"

2019-02-07

W dniach 5-7 lutego 2019 r. odbyła się 10. Międzynarodowa Konferencja "Selektywna Zbiórka, Segregacja i Recykling Odpadów", która gromadzi reprezentantów całej branży gospodarowania odpadami, w tym odpadami opakowaniowymi. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów konferencji audytorium stanowili: przedstawiciele firm zbierających odpady, recyklerów, a także wprowadzających produkty na rynek.

Podczas konferencji można było wysłuchać wielu prelekcji dotyczących gospodarki o obiegu zamkniętym, w tym prezentacji Jacka Wodzisławskiego z Fundacji RECAL, który szczegółowo omówił dwa tematy: "Rola obrotu komercyjnego w statystyce recyklingowej. Pochodzenie odpadów z gospodarstw domowych". Wystąpienie zostało przygotowane w nawiązaniu do świeżo wydanego opracowania "Wybrane aspekty rynku gospodarowania odpadami opakowaniowymi w Polsce". 

W dyskusji panelowej nt.: "Propozycje producentów opakowań, recyklerów na zmianę finansowania systemu zbiórki i przygotowania odpadów z selektywnej zbiórki" wzięła udział Anna Sapota wypowiadając się w odniesieniu do raportu "Ewolucja w siedmiu krokach" przygotowanego przez CP Recycling i Interseroh.

 

Zachęcamy do zapoznania się z obydwoma opracowaniami:

http://recal.pl/wp-content/uploads/2019/01/2018-opracowanie-eksperckie.pdf

http://usprawnionysystem.pl/